Intematix Corporation CL-830-P215-PC
CL-830-P215-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-830-P215-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT PANEL 80CRI 305X215MM
Datasheet Download
CL-830-P215-PC.pdf
Availability of CL-830-P215-PC
QUANTITY
CL-830-P215-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-830-P215-PC
Internal Part NumberEIS-CL-830-P215-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Panel
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top, 305mm x 215mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)200
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-830-P215-PC
Related LinksCL-830-, CL-830-P215-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-830-P215-PC Details Description
Related parts for CL-830-P215-PC
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC FLOATING-POINT COPROC V2 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOUCH M10 WOBBLE STICK 3M datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 4GHZ 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 20.19MM datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LJT 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
8UF 25V 6.604X13.614 105C AXI datasheet.pdf