Intematix Corporation CL-830-R100-XT
CL-830-R100-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-830-R100-XT
Brief Description
CHROMALIT XT LIGHT SOURCE RND
Datasheet Download
CL-830-R100-XT.pdf
Availability of CL-830-R100-XT
QUANTITY
CL-830-R100-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-830-R100-XT
Internal Part NumberEIS-CL-830-R100-XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductChromaLit™ XT
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 100mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)197
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-830-R100-XT
Related LinksCL-830-, CL-830-R100-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-830-R100-XT Details Description
Related parts for CL-830-R100-XT
RES SMD 11.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 16SOIC datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 32W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 50POS .100X.200 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf