Intematix Corporation CL-830-S95-XT
CL-830-S95-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-830-S95-XT
Brief Description
CHROMALIT LT SOURCE SQUARE
Datasheet Download
CL-830-S95-XT.pdf
Availability of CL-830-S95-XT
QUANTITY
CL-830-S95-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-830-S95-XT
Internal Part NumberEIS-CL-830-S95-XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductChromaLit™ XT
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Square
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 95mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)197
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-830-S95-XT
Related LinksCL-830, CL-830-S95-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-830-S95-XT Details Description
Related parts for CL-830-S95-XT
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 44.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MED FILTER 8A 115/250VAC datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA datasheet.pdf
5000011,LAMP,FLUORESCENT datasheet.pdf
DRIVE SNG PHASE 100-115V C-FRAME datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf