Intematix Corporation CL-835-L125-PC
CL-835-L125-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-835-L125-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT LINEAR 80CRI 305X12.5
Datasheet Download
CL-835-L125-PC.pdf
Availability of CL-835-L125-PC
QUANTITY
CL-835-L125-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-835-L125-PC
Internal Part NumberEIS-CL-835-L125-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Linear
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top, 305mm x 12.5mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3500
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)205
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-835-L125-PC
Related LinksCL-835-, CL-835-L125-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-835-L125-PC Details Description
Related parts for CL-835-L125-PC
DIODE ZENER 22V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
IC LINE RCVR 1.8V/2.8V 25-TFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.0 X 6.0MM HIGH CUR datasheet.pdf
RES 1.60K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL6266A datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 16SOIC datasheet.pdf
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf