Intematix Corporation CL-840-R100-PC
CL-840-R100-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-840-R100-PC
Brief Description
CHROMALIT ROUND 80CRI 100MM DIA
Datasheet Download
CL-840-R100-PC.pdf
Availability of CL-840-R100-PC
QUANTITY
CL-840-R100-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-840-R100-PC
Internal Part NumberEIS-CL-840-R100-PC
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 100mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)4000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)210
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-840-R100-PC
Related LinksCL-840-, CL-840-R100-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-840-R100-PC Details Description
Related parts for CL-840-R100-PC
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMP25H/AE25G/HFP25H datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 173.25VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 232 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP 1/4W 406-430MHZ 7" SS datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf