Intematix Corporation CL-930-R23-PC
CL-930-R23-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-930-R23-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT ROUND 90CRI 22.5MM DIA
Datasheet Download
CL-930-R23-PC.pdf
Availability of CL-930-R23-PC
QUANTITY
CL-930-R23-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-930-R23-PC
Internal Part NumberEIS-CL-930-R23-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 22.5mm
CRI (Color Rendering Index)90
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)165
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-930-R23-PC
Related LinksCL-930, CL-930-R23-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-930-R23-PC Details Description
Related parts for CL-930-R23-PC
IC D/A CONV 10BIT MICRPWR 8-DIP datasheet.pdf
IC COMPLEMENT BUFF QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK ERT datasheet.pdf
MCP1.5 RECEPTACLE CONTACT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf