Intematix Corporation CL-930-R75-XT
CL-930-R75-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-930-R75-XT
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT ROUND 75MM DIA
Datasheet Download
CL-930-R75-XT.pdf
Availability of CL-930-R75-XT
QUANTITY
CL-930-R75-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-930-R75-XT
Internal Part NumberEIS-CL-930-R75-XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ XT
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 75mm
CRI (Color Rendering Index)90
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)165
Viewing Angle-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-930-R75-XT
Related LinksCL-930, CL-930-R75-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-930-R75-XT Details Description
Related parts for CL-930-R75-XT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 2CH PWRSSO24 datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
MICRO 51C P 3" WHT FLOAT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf