Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03A104MP3NNNC
CL03A104MP3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03A104MP3NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Datasheet Download
CL03A104MP3NNNC.pdf
Availability of CL03A104MP3NNNC
QUANTITY
CL03A104MP3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03A104MP3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03A104MP3NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03A104MP3NNNC
Related LinksCL03A10, CL03A104MP3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03A104MP3NNNC Details Description
Related parts for CL03A104MP3NNNC
ROUND SPACER #8 PVC 1/2" datasheet.pdf
CONN RP-BNC JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.75GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNIDIRECT TB 2.4 4.9-6GHZ datasheet.pdf
IC FPGA 384 I/O 896FBGA datasheet.pdf
COLLAR HEX SCREW 8200 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf