Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03A224KQ3NNNH
CL03A224KQ3NNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03A224KQ3NNNH
Brief Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Datasheet Download
CL03A224KQ3NNNH.pdf
Availability of CL03A224KQ3NNNH
QUANTITY
CL03A224KQ3NNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03A224KQ3NNNH
Internal Part NumberEIS-CL03A224KQ3NNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03A224KQ3NNNH
Related LinksCL03A22, CL03A224KQ3NNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03A224KQ3NNNH Details Description
Related parts for CL03A224KQ3NNNH
FIXED IND 8.2MH 320MA 6.44 OHM datasheet.pdf
BASE TOP TILT USE W/FRAME 1564A2 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 66KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SC73 datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 20NS 44PLCC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
POT 3.5K OHM 25W WIREWOUND LIN datasheet.pdf