Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03A224KQ3NNNH
CL03A224KQ3NNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03A224KQ3NNNH
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Datasheet Download
CL03A224KQ3NNNH.pdf
Availability of CL03A224KQ3NNNH
QUANTITY
CL03A224KQ3NNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03A224KQ3NNNH
Internal Part NumberEIS-CL03A224KQ3NNNH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03A224KQ3NNNH
Related LinksCL03A22, CL03A224KQ3NNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03A224KQ3NNNH Details Description
Related parts for CL03A224KQ3NNNH
IDC CABLE - MSD20K/MC20F/MCE20K datasheet.pdf
BANANA JACK 4MM 10PC RED datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR AXIAL PORT 8-SOP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OPTOCOUPLER 1 CH TRIAC 6SMD datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CTV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM GOLD FLASH datasheet.pdf