Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03B151KO3NNNC
CL03B151KO3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03B151KO3NNNC
Brief Description
CAP CER 150PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
CL03B151KO3NNNC.pdf
Availability of CL03B151KO3NNNC
QUANTITY
CL03B151KO3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03B151KO3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03B151KO3NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03B151KO3NNNC
Related LinksCL03B15, CL03B151KO3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03B151KO3NNNC Details Description
Related parts for CL03B151KO3NNNC
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
2P,HPI 2.5MM PITCH,SHROUDED, datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 630MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-M 85/27 2X3 ST datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
HD-I W/FA SMPO090F130O LM CUT datasheet.pdf
2200UF 16V 16X20MM 105C 7000H datasheet.pdf