Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03B332KP3NNNH
CL03B332KP3NNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03B332KP3NNNH
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
CL03B332KP3NNNH.pdf
Availability of CL03B332KP3NNNH
QUANTITY
CL03B332KP3NNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03B332KP3NNNH
Internal Part NumberEIS-CL03B332KP3NNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03B332KP3NNNH
Related LinksCL03B33, CL03B332KP3NNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03B332KP3NNNH Details Description
Related parts for CL03B332KP3NNNH
IC SUPERVISOR MPU 2.63V WD 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE 18DUAL POS .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RECPT 180POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 300V FLATPACK datasheet.pdf