Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03B332KP3NNNH
CL03B332KP3NNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03B332KP3NNNH
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
CL03B332KP3NNNH.pdf
Availability of CL03B332KP3NNNH
QUANTITY
CL03B332KP3NNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03B332KP3NNNH
Internal Part NumberEIS-CL03B332KP3NNNH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03B332KP3NNNH
Related LinksCL03B33, CL03B332KP3NNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03B332KP3NNNH Details Description
Related parts for CL03B332KP3NNNH
CABLE D-SUB-AMN15B/AE15M/AMN15B datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS datasheet.pdf
CONN FPC TOP 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE 8POS datasheet.pdf
THM RETAINER FOR 20MM CELL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf