Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03B472KP3NNNH
CL03B472KP3NNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03B472KP3NNNH
Brief Description
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
CL03B472KP3NNNH.pdf
Availability of CL03B472KP3NNNH
QUANTITY
CL03B472KP3NNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03B472KP3NNNH
Internal Part NumberEIS-CL03B472KP3NNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03B472KP3NNNH
Related LinksCL03B47, CL03B472KP3NNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03B472KP3NNNH Details Description
Related parts for CL03B472KP3NNNH
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=1250FT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 252MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND BAY SLDR datasheet.pdf
CSP-16 STENCIL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf