Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C0R4BA3GNNC
CL03C0R4BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C0R4BA3GNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C0R4BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C0R4BA3GNNC
QUANTITY
CL03C0R4BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C0R4BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C0R4BA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C0R4BA3GNNC
Related LinksCL03C0R, CL03C0R4BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C0R4BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C0R4BA3GNNC
SSD 112GB 2.5" SCSI datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .186" .145"L datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MIXER 500MHZ-2.7GHZ 24QFN datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
M805 6C 4#23 2#12 SKT RECP OM datasheet.pdf
68UF 35V 10,3X32,0MM 125C 20000H datasheet.pdf