Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C101JA3NNNC
CL03C101JA3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C101JA3NNNC
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C101JA3NNNC.pdf
Availability of CL03C101JA3NNNC
QUANTITY
CL03C101JA3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C101JA3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C101JA3NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C101JA3NNNC
Related LinksCL03C10, CL03C101JA3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C101JA3NNNC Details Description
Related parts for CL03C101JA3NNNC
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TAPE POLY THERMOSETTING 3/8" YEL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 1.4A 160 MOHM TH datasheet.pdf
IC RTC EVENT REC SPI 24-SOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS 6.00MM NAT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf