Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C1R8CA3GNNC
CL03C1R8CA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C1R8CA3GNNC
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C1R8CA3GNNC.pdf
Availability of CL03C1R8CA3GNNC
QUANTITY
CL03C1R8CA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C1R8CA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C1R8CA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C1R8CA3GNNC
Related LinksCL03C1R, CL03C1R8CA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C1R8CA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C1R8CA3GNNC
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 0.2A SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN W/CHOKE MED 12A datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 220MA 600 MOHM datasheet.pdf