Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C2R7BA3GNNH
CL03C2R7BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C2R7BA3GNNH
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C2R7BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C2R7BA3GNNH
QUANTITY
CL03C2R7BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C2R7BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C2R7BA3GNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C2R7BA3GNNH
Related LinksCL03C2R, CL03C2R7BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C2R7BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C2R7BA3GNNH
CONN HEADER 6POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
SOLDER SLEEVE .275" DIA W/ LEAD datasheet.pdf
LED ARRAY WARM WHITE 1370LM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1.5X3 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf