Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C2R7BA3GNNH
CL03C2R7BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C2R7BA3GNNH
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C2R7BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C2R7BA3GNNH
QUANTITY
CL03C2R7BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C2R7BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C2R7BA3GNNH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C2R7BA3GNNH
Related LinksCL03C2R, CL03C2R7BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C2R7BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C2R7BA3GNNH
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM SMT W/LATCH 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CORD 125V 16AWG 3ELEM BK 25PC datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W NPN NC M8 datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 1MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf