Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C3R6BA3GNNH
CL03C3R6BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C3R6BA3GNNH
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C3R6BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C3R6BA3GNNH
QUANTITY
CL03C3R6BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C3R6BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C3R6BA3GNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C3R6BA3GNNH
Related LinksCL03C3R, CL03C3R6BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C3R6BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C3R6BA3GNNH
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
POT SLIDE 1K OHM .05W 20MM datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf