Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C3R9BA3GNNH
CL03C3R9BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C3R9BA3GNNH
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C3R9BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C3R9BA3GNNH
QUANTITY
CL03C3R9BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C3R9BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C3R9BA3GNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C3R9BA3GNNH
Related LinksCL03C3R, CL03C3R9BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C3R9BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C3R9BA3GNNH
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC 3.3/2.5V DUAL MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 35POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf