Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C4R3BA3GNNC
CL03C4R3BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C4R3BA3GNNC
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C4R3BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C4R3BA3GNNC
QUANTITY
CL03C4R3BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C4R3BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C4R3BA3GNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C4R3BA3GNNC
Related LinksCL03C4R, CL03C4R3BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C4R3BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C4R3BA3GNNC
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
QKE PCB datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 6X1X1" 6A MED datasheet.pdf
DM-AY/A INT MOD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf