Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C4R7BA3GNND
CL03C4R7BA3GNND picture photo
Mfg. Part Number
CL03C4R7BA3GNND
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C4R7BA3GNND.pdf
Availability of CL03C4R7BA3GNND
QUANTITY
CL03C4R7BA3GNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C4R7BA3GNND
Internal Part NumberEIS-CL03C4R7BA3GNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C4R7BA3GNND
Related LinksCL03C4R, CL03C4R7BA3GNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C4R7BA3GNND Details Description
Related parts for CL03C4R7BA3GNND
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
SENS PROX M12 5MM AC2W-NO UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS 2MM VERT SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ULV QUAD 8-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf