Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C4R7BA3GNNH
CL03C4R7BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C4R7BA3GNNH
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C4R7BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C4R7BA3GNNH
QUANTITY
CL03C4R7BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C4R7BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C4R7BA3GNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C4R7BA3GNNH
Related LinksCL03C4R, CL03C4R7BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C4R7BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C4R7BA3GNNH
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.187 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
FUSE 800A/100 datasheet.pdf