Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C4R7CA3GNNC
CL03C4R7CA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C4R7CA3GNNC
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C4R7CA3GNNC.pdf
Availability of CL03C4R7CA3GNNC
QUANTITY
CL03C4R7CA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C4R7CA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C4R7CA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C4R7CA3GNNC
Related LinksCL03C4R, CL03C4R7CA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C4R7CA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C4R7CA3GNNC
CONN RECEPT 8POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY HS BLK 14.5" datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT523 datasheet.pdf
IC PROG VCXO CLK SYNTH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf