Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C5R1CA3GNNH
CL03C5R1CA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C5R1CA3GNNH
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C5R1CA3GNNH.pdf
Availability of CL03C5R1CA3GNNH
QUANTITY
CL03C5R1CA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C5R1CA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C5R1CA3GNNH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C5R1CA3GNNH
Related LinksCL03C5R, CL03C5R1CA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C5R1CA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C5R1CA3GNNH
MOSFET N-CH 60V 50A TO-262 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 215mA (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN CAP 3POS DBL LOCK YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 16POS DL VERT SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf