Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C820JA3NNNC
CL03C820JA3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C820JA3NNNC
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C820JA3NNNC.pdf
Availability of CL03C820JA3NNNC
QUANTITY
CL03C820JA3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C820JA3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C820JA3NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C820JA3NNNC
Related LinksCL03C82, CL03C820JA3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C820JA3NNNC Details Description
Related parts for CL03C820JA3NNNC
TERMINAL TURRET SINGLE .141" L datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TAS5132DDV2EVM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf