Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A224KO5NNNC
CL05A224KO5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A224KO5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A224KO5NNNC.pdf
Availability of CL05A224KO5NNNC
QUANTITY
CL05A224KO5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A224KO5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A224KO5NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A224KO5NNNC
Related LinksCL05A22, CL05A224KO5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A224KO5NNNC Details Description
Related parts for CL05A224KO5NNNC
MOSFET N-CH 55V 75A TO-220AB datasheet.pdf
SCR SENS 200V 10A TO-252 datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 30 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDICATOR 110VAC 8MM FLUSH RED datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CA 62.5/125 ZIP ST MT-RJ 0.5M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 786KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf