Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A224KP5NNND
CL05A224KP5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05A224KP5NNND
Brief Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A224KP5NNND.pdf
Availability of CL05A224KP5NNND
QUANTITY
CL05A224KP5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A224KP5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05A224KP5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A224KP5NNND
Related LinksCL05A22, CL05A224KP5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A224KP5NNND Details Description
Related parts for CL05A224KP5NNND
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.3UH T65 datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SCR 400V 1435A B-PUK datasheet.pdf