Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A224MP5NNNC
CL05A224MP5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A224MP5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A224MP5NNNC.pdf
Availability of CL05A224MP5NNNC
QUANTITY
CL05A224MP5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A224MP5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A224MP5NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A224MP5NNNC
Related LinksCL05A22, CL05A224MP5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A224MP5NNNC Details Description
Related parts for CL05A224MP5NNNC
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 22LB BOX datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf