Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A225KO5NQNC
CL05A225KO5NQNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A225KO5NQNC
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A225KO5NQNC.pdf
Availability of CL05A225KO5NQNC
QUANTITY
CL05A225KO5NQNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A225KO5NQNC
Internal Part NumberEIS-CL05A225KO5NQNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A225KO5NQNC
Related LinksCL05A22, CL05A225KO5NQNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A225KO5NQNC Details Description
Related parts for CL05A225KO5NQNC
SWITCH TOGGLE DPDT 30A 125V datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf