Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A225MA5NUNC
CL05A225MA5NUNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A225MA5NUNC
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A225MA5NUNC.pdf
Availability of CL05A225MA5NUNC
QUANTITY
CL05A225MA5NUNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A225MA5NUNC
Internal Part NumberEIS-CL05A225MA5NUNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A225MA5NUNC
Related LinksCL05A22, CL05A225MA5NUNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A225MA5NUNC Details Description
Related parts for CL05A225MA5NUNC
IC CPLD 32MC 25NS 44TQFP datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-SOIC datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC LAN 1-PORT SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X8L 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 88VWM 142VC AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 12P 50MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf