Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A334KQ5NNNC
CL05A334KQ5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A334KQ5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A334KQ5NNNC.pdf
Availability of CL05A334KQ5NNNC
QUANTITY
CL05A334KQ5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A334KQ5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A334KQ5NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A334KQ5NNNC
Related LinksCL05A33, CL05A334KQ5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A334KQ5NNNC Details Description
Related parts for CL05A334KQ5NNNC
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LEFT SNAP/DETECT SPDT 30V datasheet.pdf
ANTENNA 1.621GHZ 45MM PATCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
DUCT FLEX ADH MNT 12.5MM HOLD datasheet.pdf
A5 3.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 8V AXIAL datasheet.pdf
9POS F WATER RES SC CONT datasheet.pdf