Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A334KQ5NNND
CL05A334KQ5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05A334KQ5NNND
Brief Description
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A334KQ5NNND.pdf
Availability of CL05A334KQ5NNND
QUANTITY
CL05A334KQ5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A334KQ5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05A334KQ5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A334KQ5NNND
Related LinksCL05A33, CL05A334KQ5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A334KQ5NNND Details Description
Related parts for CL05A334KQ5NNND
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
VARISTOR 18V 30A 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.69K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf