Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B122KB5NNNC
CL05B122KB5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05B122KB5NNNC
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B122KB5NNNC.pdf
Availability of CL05B122KB5NNNC
QUANTITY
CL05B122KB5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B122KB5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05B122KB5NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B122KB5NNNC
Related LinksCL05B12, CL05B122KB5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B122KB5NNNC Details Description
Related parts for CL05B122KB5NNNC
IC OPAMP GP 4.25MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
POWER SPLY SWITCH 60V 20A GPIB datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf