Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B221KB5NCNC
CL05B221KB5NCNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05B221KB5NCNC
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B221KB5NCNC.pdf
Availability of CL05B221KB5NCNC
QUANTITY
CL05B221KB5NCNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B221KB5NCNC
Internal Part NumberEIS-CL05B221KB5NCNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B221KB5NCNC
Related LinksCL05B22, CL05B221KB5NCNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B221KB5NCNC Details Description
Related parts for CL05B221KB5NCNC
LABEL TT POLY WHT 4.00 X 4.00" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 4.1A 52 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 130MA 2.99 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 210POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
CARD GUIDE INSERT 4.0" 0.102" BK datasheet.pdf
LED ARRAY 9MM 3000K 80CRI 840LM datasheet.pdf