Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B333MO5NNNC
CL05B333MO5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05B333MO5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B333MO5NNNC.pdf
Availability of CL05B333MO5NNNC
QUANTITY
CL05B333MO5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B333MO5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05B333MO5NNNC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B333MO5NNNC
Related LinksCL05B33, CL05B333MO5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B333MO5NNNC Details Description
Related parts for CL05B333MO5NNNC
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.032DIA TIN datasheet.pdf
IC ATV TUNER WORLDWIDE 32-QFN datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 2POS 2.5MM GREEN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 60MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 178POS GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 62POS DUAL PCB datasheet.pdf
CRIMP DIE DIN46235 16MM2 (B8DIN) datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 16TDFN datasheet.pdf