Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C220JB5NNWC
CL05C220JB5NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL05C220JB5NNWC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C220JB5NNWC.pdf
Availability of CL05C220JB5NNWC
QUANTITY
CL05C220JB5NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C220JB5NNWC
Internal Part NumberEIS-CL05C220JB5NNWC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C220JB5NNWC
Related LinksCL05C22, CL05C220JB5NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C220JB5NNWC Details Description
Related parts for CL05C220JB5NNWC
Connector Header 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LP 8-DIP datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CASS WS CST datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 86.4VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf