Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C2R4CB5NNNC
CL05C2R4CB5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05C2R4CB5NNNC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C2R4CB5NNNC.pdf
Availability of CL05C2R4CB5NNNC
QUANTITY
CL05C2R4CB5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C2R4CB5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05C2R4CB5NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C2R4CB5NNNC
Related LinksCL05C2R, CL05C2R4CB5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C2R4CB5NNNC Details Description
Related parts for CL05C2R4CB5NNNC
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 106 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf