Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C390JB5NNND
CL05C390JB5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05C390JB5NNND
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C390JB5NNND.pdf
Availability of CL05C390JB5NNND
QUANTITY
CL05C390JB5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C390JB5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05C390JB5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C390JB5NNND
Related LinksCL05C39, CL05C390JB5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C390JB5NNND Details Description
Related parts for CL05C390JB5NNND
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MODULE PIP .8-2.5V 22A T/H 10DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
LIGHT BAR 590NM YLW 6.8X19.9MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPO093F114OV LDMK. datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 323MHz, 100-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf