Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05F103ZB5NNNC
CL05F103ZB5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05F103ZB5NNNC
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402
Datasheet Download
CL05F103ZB5NNNC.pdf
Availability of CL05F103ZB5NNNC
QUANTITY
CL05F103ZB5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05F103ZB5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05F103ZB5NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05F103ZB5NNNC
Related LinksCL05F10, CL05F103ZB5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05F103ZB5NNNC Details Description
Related parts for CL05F103ZB5NNNC
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GL/W SN datasheet.pdf
RES 374 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FREQUENCY DEVIATION RELAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
ADAPTER 30CC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf