Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05F333ZA5NNNC
CL05F333ZA5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05F333ZA5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.033UF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
CL05F333ZA5NNNC.pdf
Availability of CL05F333ZA5NNNC
QUANTITY
CL05F333ZA5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05F333ZA5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05F333ZA5NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05F333ZA5NNNC
Related LinksCL05F33, CL05F333ZA5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05F333ZA5NNNC Details Description
Related parts for CL05F333ZA5NNNC
IC BUFF/DVR 8BIT LOW V 20SOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.68A 106 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf