Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A105KA8NNNL
CL10A105KA8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10A105KA8NNNL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A105KA8NNNL.pdf
Availability of CL10A105KA8NNNL
QUANTITY
CL10A105KA8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A105KA8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10A105KA8NNNL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A105KA8NNNL
Related LinksCL10A10, CL10A105KA8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A105KA8NNNL Details Description
Related parts for CL10A105KA8NNNL
CAP TANT 22UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5.2A TO-220AB datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOP datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 5.60K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR DS90UR907Q datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 62POS datasheet.pdf