Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A105MO8NNNC
CL10A105MO8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A105MO8NNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A105MO8NNNC.pdf
Availability of CL10A105MO8NNNC
QUANTITY
CL10A105MO8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A105MO8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10A105MO8NNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A105MO8NNNC
Related LinksCL10A10, CL10A105MO8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A105MO8NNNC Details Description
Related parts for CL10A105MO8NNNC
JUMPER FOR SAKT 1/2 4POS datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
3G3IV-PFO-OC/1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf