Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A105MQ8NNNC
CL10A105MQ8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A105MQ8NNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A105MQ8NNNC.pdf
Availability of CL10A105MQ8NNNC
QUANTITY
CL10A105MQ8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A105MQ8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10A105MQ8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A105MQ8NNNC
Related LinksCL10A10, CL10A105MQ8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A105MQ8NNNC Details Description
Related parts for CL10A105MQ8NNNC
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMA datasheet.pdf
RETAINER SCREW SS FOR M3 ST datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 84-PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf