Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A106MO8NQNC
CL10A106MO8NQNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A106MO8NQNC
Brief Description
CAP CER 10UF 16V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A106MO8NQNC.pdf
Availability of CL10A106MO8NQNC
QUANTITY
CL10A106MO8NQNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A106MO8NQNC
Internal Part NumberEIS-CL10A106MO8NQNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A106MO8NQNC
Related LinksCL10A10, CL10A106MO8NQNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A106MO8NQNC Details Description
Related parts for CL10A106MO8NQNC
CONNECTOR KITS datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 20A TO220-2 datasheet.pdf