Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A225KQ8NNNC
CL10A225KQ8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A225KQ8NNNC
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A225KQ8NNNC.pdf
Availability of CL10A225KQ8NNNC
QUANTITY
CL10A225KQ8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A225KQ8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10A225KQ8NNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A225KQ8NNNC
Related LinksCL10A22, CL10A225KQ8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A225KQ8NNNC Details Description
Related parts for CL10A225KQ8NNNC
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 12POS FREE HANGNG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
IC DAS 18BIT 8CHANNEL 64-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 50V 1% BP 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RF AMP 8.5GHZ MMIC PA datasheet.pdf