Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A225KQ8NNND
CL10A225KQ8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10A225KQ8NNND
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A225KQ8NNND.pdf
Availability of CL10A225KQ8NNND
QUANTITY
CL10A225KQ8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A225KQ8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10A225KQ8NNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A225KQ8NNND
Related LinksCL10A22, CL10A225KQ8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A225KQ8NNND Details Description
Related parts for CL10A225KQ8NNND
RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 25W datasheet.pdf
CONNECTOR 64POS STRT TERM DIN datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf