Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A225KQ8NNND
CL10A225KQ8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10A225KQ8NNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A225KQ8NNND.pdf
Availability of CL10A225KQ8NNND
QUANTITY
CL10A225KQ8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A225KQ8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10A225KQ8NNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A225KQ8NNND
Related LinksCL10A22, CL10A225KQ8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A225KQ8NNND Details Description
Related parts for CL10A225KQ8NNND
FILTER LINE 2 STAGE WIRE 2A datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 0.294 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 222MA 2W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 8A LEVER datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5A PCB datasheet.pdf