Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A226MQ8NRNC
CL10A226MQ8NRNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A226MQ8NRNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A226MQ8NRNC.pdf
Availability of CL10A226MQ8NRNC
QUANTITY
CL10A226MQ8NRNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A226MQ8NRNC
Internal Part NumberEIS-CL10A226MQ8NRNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A226MQ8NRNC
Related LinksCL10A22, CL10A226MQ8NRNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A226MQ8NRNC Details Description
Related parts for CL10A226MQ8NRNC
IC MOTOR DRIVER SER 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS SKT WALL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 40MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
FAN BLOWER 42X18.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf